Witamy w Australii

Kilka lat temu, będąc na wakacjach, mieliśmy okazję przeczytać książkę podróżniczą Billa Bryson’a “Śniadanie z Kangurami” o jego przygodach w Australii. Książka opowiada między innymi o tym, jak wiele stworzeń na tym kontynencie może cię zabić w mgnieniu oka. Pomimo tego, że Bryson opisuje to w bardzo zabawny sposób, to wizja zamieszkania w Australii wzbudziła w nas dreszcze. Doszliśmy do wniosku, że pewnego dnia chcielibyśmy ją zwiedzić, ale nigdy w niej mieszkać na stałe.Dokładnie rok później, pod koniec 2016 roku, przenieśliśmy całe nasze życie do Sydney w stanie New South Wales. Dzięki Bogu mieszkamy w centrum miasta, daleko od jadowitych pająków i węży. Okazuje się, że strach ma wielkie oczy – w przeciągu ponad dwóch lat nie widzieliśmy żadnego węża, a tylko dwa niebezpieczne pająki, które zgrabnie ominęliśmy.

Zakochaliśmy się w Australii. Sydney sprawia, że czujesz się jak wieczny turysta. W samym mieście jest ponad 100 plaż. Z trzech stron miasto otaczają parki narodowe. Każdy wolny dzień możesz spędzić w zupełnie nowym miejscu. My wciąż odkrywamy je po kolei.

Od kiedy tu jesteśmy udało nam się zwiedzić nie tylko Sydney i jego okolice, ale także sporą część Australii i kilka krajów w Azji. W planach na ten rok mamy Filipiny i Nową Zelandię.

Mamy nadzieję, że ten blog będzie dla Was w jakikolwiek sposób pomocny, jeżeli wybieracie się w tą część świata, albo po prostu jesteście ciekawi jak wygląda życie w Australii. Będziemy zamieszczać zarówno posty na blogu, jak i vlogi na YouTube. Iv&J

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s