Top 3 plaże w Sydney blisko centrum miasta

Jeżeli planujesz odwiedzić Australię, to prawdopodobnie już wiesz, że tutejsze plaże należą do jednych z najpiękniejszych na świecie. Ten ranking przedstawi Wam plaże, na które dojedziecie z centrum Sydney autobusem w 30 minut lub mniej. No to zaczynamy!

#1 Bronte Beach

bronte3

Zdecydowanie nasza ulubiona plaża ze wszystkich, które dotychczas odwiedziliśmy. Latem jesteśmy tam przynajmniej raz w tygodniu. Doskonała plaża do kąpieli, zarówno dla osób, które uwielbiają poskakać na falach, jak i dla tych, które wolą komfort pływania w basenie. Przy samym oceanie znajduje się darmowy basen z wodą morską, a także naturalnie utworzony basen przez skały, gdzie fale są dużo spokojniejsze. Jest to idealne miejsce dla rodzin z małymi dziećmi. Jeżeli źle znosisz upały możesz znaleźć ukojenie w cieniu pod skałami, które znajdują się na północnej stronie plaży. Gdy zgłodniejecie, wybierzcie się do “Bronte Fish&Chips” i spróbujcie pysznej lokalnej Barramundi lub nowozelandzkiej Hoki.

#2 Bondi Beach

bondi5

Najsławniejsza plaża w Sydney. Została tak okrzyknięta nie bez powodu. Nazwa Bondi wywodzi się z języka aborygenów zamieszkujących niegdyś te tereny od słowa “boondi”, co oznacza “hałas od uderzenia fali”. Najdrobniejszy piasek, majestatyczne rozmiary i niesamowity klimat. Ulubione miejsce turystów i celebrytów. Nawet ratownicy z Bondi urośli do rangi celebrytów. Możecie obejrzeć ich akcje ratunkowe w programie “Bondi Rescue”. Przy plaży znajdują się dwa baseny: spektakularny, płatny Bondi Baths po południowej stronie i bezpłatny basen dla dzieci po północnej stronie. Jeżeli macie ochotę nauczyć się surfować, możecie znaleźć tu szkółki z kursami surfowania albo wykupić prywatne lekcje. Dla osób jeżdżących na deskorolkach polecamy wybrać się na skatepark z widokiem na ocean. Jeśli nie uprawiasz sportów ekstremalnych tak jak my, sugerujemy odwiedzić lodziarnie Ben&Jerry’s lub jedną z wielu świetnych lokalnych knajp.

#3 Shark Beach

sharksunset

Plaża znajduje się w zatoce i jest częścią Nielson Park, który należy do Sydney Harbour National Park. Temperatura wody jest zazwyczaj trochę wyższa niż od od strony oceanu i nie ma tak wysokich fal. Przy samej plaży jest z park z drzewami figowymi, w którym możemy schować się w cieniu, aby odpocząć od słońca. Dwuminutowy spacer z tej plaży zabierze Was w piękny punkt widokowy, z którego możecie z oddali podziwiać widok na centrum Sydney wraz z Sydney Opera House. Wybierzcie się tam aby zobaczyć niesamowity zachód słońca. Więcej o tej plaży możecie dowiedzieć się w pierwszym odcinku naszego vloga.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s