Spacer z widokiem na ocean

Jeśli odwiedzacie Sydney to jedną z atrakcji, która na was czeka jest Bondi to Coogee walk. Jest to słynny sześciokilometrowy spacer wzdłuż wybrzeża, gdzie odwiedzicie Bondi Beach, Tamarama Beach, Bronte Beach, Clovelly Beach, Gordons Bay i Coogee Beach. Po drodze będziecie mieli okazje podziwiać przepiękne widoki na klify, zatoki i plaże, a także będziecie mogli popływać w oceanie czy odpocząć w parkach, które znajdują się przy plażach.

Trasa zajmuje około dwóch godzin. Należy się na nią odpowiednio przygotować. Dobrze jest mieć butelkę na wodę, gdyż po drodze znajdziecie miejsca, gdzie możecie ją uzupełnić. Nie zapomnijcie użyć kremu do opalania przed wyjściem, a także zabrać ze sobą kapelusz. Spakujcie koniecznie strój do kąpieli. Kiedyś podczas takiego spaceru zdarzyło nam się zapomnieć stroju. Zgrzani przez mocne słońce i spacer nie marzyliśmy o niczym innym, tylko o skoku do orzeźwiającej, chłodnej wody i klęliśmy pod nosem na swoje zapominalstwo.

IMG_4379
Gordons Bay

Trasa jest bardzo dobrze przygotowana. Przy plażach i parkach znajdziecie toalety, przebieralnie, baseny, a także restauracje i miejsca piknikowe z elektrycznymi grillami na Bronte Beach, Tamarama Beach i Coogee Beach, gdybyście chcieli sobie coś przygotować samemu.

IMG_3557
Bronte Beach
IMG_4397
Clovelly Beach
IMG_4400
Clovelly Bowling & Recreation Club

W wyniku wielkiego sztormu, który przeszedł w 2016 roku przez wybrzeże Sydney, zniszczeniu uległ odcinek trasy, która prowadzi przy cmentarzu. Dlatego musicie zobaczyć z trasy i przejść przez sam cmentarz. Ta część spaceru jest jedną z naszych ulubionych. Zawsze łapie nas refleksja nad przemijaniem i sensem życia, po czym oboje stwierdzamy, patrząc na ocean, że jakbyśmy umarli, to jest to całkiem fajne miejsce na pochówek.

IMG_3558 2
Waverly Cemetry

Co sprawia, że zrobiliśmy tą trasę już kilkukrotnie? Po pierwsze, jest naprawdę spektakularna. Po drugie, co roku na przełomie października i listopada na trasie Bondi – Bronte organizowane jest wydarzenie artystyczne Sculputre by the Sea. Na trasie spacerowej możecie wówczas zobaczyć rzeźby i różnego rodzaju instalacje lokalnych i międzynarodowych artystów. Wystawa jest darmowa i jest to największe tego rodzaju wydarzenie na świecie, więc jeśli planujecie swój przyjazd do Sydney mniej więcej w tym terminie to upewnijcie się, aby Was to nie ominęło.

IMG_3417
Bronte Beach
tamarama
Tamarama Beach
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s